Tekniikkakilpailu on Suomen Palloliiton jalkapallotaito-tapahtuma, missä pelaajat voivat testata heidän pallonhallintataitojaan ja niiden kehittymistä vuosien varrella. Seurat järjestävät omat kisat loka-marraskuussa. Seurakilpailussa kultamerkin saavuttaneet pääsevät valtakunnalliseen taitokisaan joulukuussa.
Lue lisää taitokisasta Palloliiton nettisivuilta: https://www.palloliitto.fi/palvelut/pelaajakehitys/taitokilpailut-tekniktavling
Seuraava seuran tekniikkakilpailu-tapahtuma: Lokakuu/Marraskuu 2022
Ikäryhmät: F8, F9, E10, E11, D12 ja D13 (eli siis 2009-2014 -syntyneille)
Hinta: Meidän seuran taitokisa on ilmainen seuran omille pelaajille. Osallistuminen maksaa FC SCJ:n ulkopuolisille pelaajille 10€ per pelaaja.
Harjoitusmahdollisuus: Ennen meidän seuran taitokisaa, pelaajat saavat mahdollisuuden harjoitella taitokisasuorituksia. Kerromme ajan ja paikan tässä lähempänä tapahtumaa.
Lisätietoja tapahtumasta: Lähetä kysymyksesi sähköpostilla meidän valmennuspäällikölle.
ILMOITTAUTUMINEN
Aikaraja: –
Ilmoittautuminen on kiinni.
TULOKSET 2021
Tytöt D12
- Viivi Korkeaniemi
Tytöt E10
- Nella Hiltunen PRONSSI
- Uuna Tirroniemi
- Iida Hirttiö
Tytöt F9
- Noora Hämeenoja
Tytöt F8
- Iiri Veikkolainen KULTA
- Ninja Huhta
Pojat D13
- Joona Heinonen (KePS) HOPEA
- Luka Alaräisänen
Pojat D12
- Aamos Oinas KULTA
- Jere Hiltunen
- Tuomas Peltoniemi
- Niklas Hämeenoja
- Anton Storgards
- Noel Kouri
Pojat E11
- Martti Nikula PRONSSI
- Luka Koskitalo PRONSSI
- Veikka Sieppi PRONSSI
- Matias Landon
- Jovsset Länsman
- Oliver Kouvala
Pojat E10
- Lenni Yliniemelä
- Daniel Haapanen
Pojat F9
- Eliel Kosunen PRONSSI
- Eeli Kuoksa
Pojat F8
- Ukko Tirroniemi
- Eeta Lehikoinen
TULOKSET 2020
Tytöt D12
- Sofia Kantola KULTA
Tytöt E9
- Noomi Peltola
- Nella Hiltunen
- Iida Hirttiö
Tytöt F7
- Iiri Veikkolainen KULTA
Pojat D12
- Luka Alaräisänen PRONSSI
- Eetu Jääskeläinen
- Olavi Miettinen
Pojat E11
- Eemil Kontiokoski HOPEA
- Aamos Oinas HOPEA
- Jere Hiltunen
Pojat E10
- Luka Koskitalo
- Marius Hurtig
TULOKSET 2019
Tytöt C14
- Iida Vähäkari
Tytöt D13
- Tuuli Pylväs
- Siiri Saari
- Daniela Palmola
Tytöt D12
- Sanni Lohela
Tytöt E11
- Sofia Kantola hopea
Tytöt F9
- Noomi Peltola pronssi
- Ada-Sofia Tuisku pronssi
- Aliisa Severinkangas
Pojat D13
- Leo Autti kulta
- Iiro Sarahilmi
- Leevi Kangosjärvi
Pojat E11
- Vertti Kyllönen pronssi
- Luka Alaräisänen pronssi
- Arttu Poikela
Pojat E10
- Eemil Kontiokoski hopea
- Arttu Karjalainen pronssi
- Anton Storgårds
Pojat F9
- Martti Nikula hopea
- Luka Koskitalo pronssi
- Marius Hurtig
TULOKSET 2018
Tytöt D13
- Iida Vähäkari
Tytöt D12
- Veera Harjula
- Daniela Palmola
- Siiri Saari
Tytöt E11
- Sanni Lohela
- Layla Koivisto
Tytöt E10
- Sofia Kantola kulta
- Pihla Korhonen hopea
- Miia Juupaluoma pronssi
- Miia Kokko pronssi
Tytöt F8
- Matleena Seitamaa hopea
- Milla Seitamaa pronssi
Pojat C15
- Tatu Lakela kulta
- Juho Muikku
- Niko Lausto
Pojat C14
- Leevi Alasuutari
- Jesse Mulenga
Pojat D13
- Matti Huttunen hopea
- Akseli Tervaniemi
- Veeti Hetta
Pojat D12
- Leo Autti kulta
- Eelis Gylden
- Otso Jylkkä
Pojat E11
- Eero Juotasniemi kulta
- Eeli Korkkö
- Joonatan Palmola
Pojat E10
- Luka Alaräisänen pronssi
- Aapo Lakkala pronssi
- Veeti Sieppi
Pojat F9
- Aamos Oinas kulta
- Eemil Kontiokoski hopea
- Miika Pätsi pronssi
Pojat F8
- Martti Nikula kulta
- Luka Koskitalo hopea
- Veikka Sieppi hopea
- Lenni Yliniemi pronssi
TULOKSET 2017
Tytöt E11
1. Saga Lakkala
2. Emmi Paloaho
3. Veera Harjula
Tytöt E10
1. Lumi Yliniemelä pronssi
2. Matilda Honkanen pronssi
3. Lyra Rautio
Tytöt F9
1. Sofia Kantola kulta
2. Pihla Korhonen
3. Miia Kokko
Tytöt F8
1. Venla Koivisto pronssi
2. Sandra Sirkkala
3. Elle Makkonen
Pojat D13
1. Tatu Lakela kulta
2. Milan Peetumber pronssi
3. Niila Holster pronssi
Pojat D12
1. Daniel Salmela pronssi
2. Joel Kunnari
3. Matti Huttunen
Pojat E11
1. Leo Autti kulta
2. Weeti Niemi pronssi
3. Otso Jylkkä pronssi
Pojat E10
1. Eero Juotasniemi pronssi
2. Eeli Körkkö pronssi
3. Atte Kangas
Pojat F9
1. Luka Alaräisänen pronssi
2. Veeti Sieppi
3. Anttu Saarinen
Pojat F8
1. Aamos Oinas kulta
2. Eemil Kontiokoski pronssi
3. Arttu Karjalainen pronssi
4. Hugo Mattila pronssi
5. Jyri Mikkola pronssi