Taitokisatulokset 2016

27.10.2016

FC Santa Claus Junioreiden taitokisat järjestettiin jo perinteiseen tapaan kauden päätteeksi Ounashallissa lauantaina 22.10.2016.

Tytöt C15

1. Välimaa Liisa 133,3

Tytöt C14

1. Kotanen Oona 144,7

Tytöt D13

1. Siivola Louna 153,4

Tytöt D12

1. Nykyri Milja 136,3
2. Tervasmäki Anni 161,2
3. Karvo Sofia 162,7

 

 

 

Tytöt E11

1. Hiukka Oona 150,9
2. Petrelius Pinja 152,8
3. Kiviniemi Laura 158,2
4. Fisk Jessica 169,5

 

 

 

Tytöt E10

1. Malinen Siiri 173,8
2. Vuento Alina 174,3
3. Harjula Veera 178,5
4. Palmola Daniela 179,2
5. Saari Siiri 179,7

 

 

 

 

Tytöt F9

1. Yliniemelä Lumi 115,7 Pronssi
2. Laitinen Alisa 139,6
3. Honkanen Matilda 170,7

 

 

 

Tytöt F8

1. Korhonen Pihla 111,4 Hopea
2. Vähäkari Hertta 122,7 Hopea
3. Kantola Sofia 125,6 Pronssi
4. Juupaluoma Miia 130,1 Pronssi
5. Kokko Miia 130,4 Pronssi
6. Koskela Riika 163,8
Sirkkala Sandra 186,5

 

 

 

 

 

 

Pojat C15

1. Hossain Ifti 161,0

 

Pojat C14

1. Halvari Olli 110,1

 

Pojat D13

Pojat D12

1. Lakela Tatu 74,0  Kulta
2. Pahtakari Petrus 80,0  Hopea
3. Muikku Juho 113,6
4. Särkelä Matias 116,1
5. Holster Niila 120,6
6. Korhonen Konsta 129,6

 

 

 

 

 

Pojat E11

1. Salmela Daniel 102,6 Hopea
2. Huttunen Matti 111,0 Pronssi
3. Ylipieti Viljami 124,2 Pronssi
4. Pirttilä Eemeli 130,1
5. Lohi Julius 133,8
6. Suihko Antti 145,3
Hetta Veeti 148,0
Keskinarkaus Tomi 151,4
Säynäjäkangas Lenni 152,4

 

 

 

 

 

 

 

Pojat E10

1. Autti Leo 86,6  Kulta
2. Jylkkä Otso 118,4 Pronssi
3. Mattila Oliver 123,3 Pronssi
4. Niemi Weeti 124,0 Pronssi
5. Puotiniemi Santtu 139,7
6. Rahko Joonas 148,8
Haataja Aatu 157,1
Haydari Fashid 164,2
Kangosjärvi Leevi 149,3
Leinonen Leevi 153,3

 

 

 

 

 

 

 

 

Pojat F9

1. Juotasniemi Eero 81,7  Hopea
2. Körkkö Eeli 95,9  Pronssi
3. Väljä Eemeli 100,3 Pronssi
4. Kujala Uula 133,3
5. Kuukasjärvi Viljami 137,4
6. Palmola Joonatan 139,2

 

 

 

 

 

Pojat F8

1. Sieppi Veeti 118,4 Pronssi
2. Pääkkölä Hermanni 128,3
3. Molkoselkä Teemu 168,7

 

 

 

Pojat F7

1. Rundgren Aatos 133,6
2. Nikkarinen Elias 142,0
3. Honkanen Daniel 157,8
4. Oikarainen Roope 174,3
5. Hiltunen Jere 180,9